اطلاعات عمومی دوربین

تفاوت دوربین‌های وای فای SriHome با انواع مختلف دوربین‌ وای فای بدون برند

دوربین‌های SriHome

تفاوت دوربین‌های وای فای SriHome با نمونه های مشابه

اپلیکیشن و سرور اختصاصی srihome

دوربین‌ های وایرلس SriHome برای نمایش تصاویر و انتقال تصویر از اپلیکیشن و سرور اختصاصی Srihome استفاده می کنند که می توانید از google play , app store  و … دانلود و نصب کنید،این اپلیکیشن فقط مخصوص محصولات srihome می باشد.

نمونه های مشابه دوربین وای فای موجود در بازار که بدون برند یا اصطلاحا نو نیم No name هستند. ضمن اینکه تولید کننده آنها مشخص نیست از اپلیکیشن های اشتراکی مانند v380 . yoosee و سایر اپلیکیشن های اشتراکی دوربین مداربسته استفاده می کنند این بدین معناست که شرکت تولید کننده دوربین و شرکت تولید کننده و پشتیبانی از نرم افزار یکی نیستند و در واقع تولید کننده دوربین با قرار دادی که با این شرکت های  نرم افزاری منعقد می کنند استفاده از اپلیکیشن را برای محصول خود اجاره می کنند اینکار برای تولید کنندگان محصولات بدون برند این مزیت را دارد که وارد مقوله نرم افزاری نشده و تمرکز کامل خود را فقط بر روی تولید سخت افزار قرار دهند . اما این موضوع برای کاربران مشکلات زیر را به همراه داشته است.  

  • امکان قطع شدن کامل اپلیکیشن و سرور انتقال تصویر ( همانطور که خیلی از نرم افزارهای اشتراکی تاکنون قطع شده اند و بارها اتفاق افتاده است مانند اپلیکیشن HDminicam که انتقال تصویر این اپلیکیشن در اواسط سال 98 بطور کامل قطع شد! ) 
  • دسترسی نداشتن به تولید کننده دوربین در صورت بوجود آمدن مشکلات نرم افزاری بدلیل مشخص نبودن تولید کننده دوربین 
  • سرعت پایین انتقال تصویر بدلیل تعداد بالای دوربین هایی که با استفاده از یک سرور مشترک انتقال تصویر انجام می دهند 
  • قطع و وصل شدن و یا در دسترس نبودن دوربین 
  • هماهنگ نبودن کامل دوربین و اپلیکیشن بدلیل مختلف بودن شرکت های تولید کننده دوربین و نرم افزار  
  • عدم توانایی در ایجاد امکانات جدید نرم افزاری و سخت افزاری توسط تولید کنندگان دوربین 
  • عدم امکان استفاده از تکنولوژی های جدید سخت افزاری در دوربین ها بدلیل اینکه تولید کنندگان باید منتظر آپدیت جدید نرم افزاری برای استفاده از امکانات جدید سخت افزاری باشد 

سرور اشتراکی به این معناست که چند تولید کننده مختلف دوربین برای محصولات تولیدی خود از اپلیکیشن و سرورهای یکسانی استفاده می کنند. اپلیکیشن yoosee ، اپلیکیشن hdminicam ، اپلیکیشن v380  ،  اپلیکیشن icsee  از این جمله هستند.

امنیت بالاتر کاربر در دوربین های Srihome نسبت به دوربین های بدون برند

در انواع مختلف دوربین های sricam , srihome علاوه بر اینکه آی دی دوربین مانند سایر مدل ها اعداد سریالی و پشت سرهم نمی باشد و عدد و حروف رندوم می باشد و پسوردی که برای دوربین می توانید قرار دهید اولین کاربری که به دوربین متصل می‌شود، به عنوان ادمین شناخته شده و سایر کاربران برای دسترسی به دوربین نیاز به اضافه شدن در اپلیکیشن ادمین دارند  در این حالت حتی اگر کسی آی دی و پسورد دوربین را هم داشته باشد باز هم تا زمانی که مدیر در داخل اپلیکیشن خود ای دی فرد را وارد نکند نمی تواند تصویر دوربین را ببیند . همچنین کاربران مهمان دارای دو سطح دسترسی به دوربین هستند که از طرف مدیر تعیین می شود.

در این حالت حتی اگر کسی آی دی و پسورد دوربین را هم داشته باشد باز هم تا زمانی که مدیر در داخل اپلیکیشن خود ای دی فرد را وارد نکند نمی تواند تصویر دوربین را ببیند

سطح دسترسی ویزیتور که فقط در امکان مشاهده تصویر دوربین بصورت آنلاین را دارد و امکان حرکت دادن دوربین  را در انواع دوربین چرخشی ندارد و سطح دسترسی بعدی اوپراتور می باشد که امکان چرخش دوربین و عوض کردن تنظیمات را دارد، اما امکان دسترسی‌های مدیریتی برای این کاربران وجود ندارد.

ظرفیت ذخیره‌سازی طولانی تر

دوربین‌های SriHome از کارت حافظه تا حجم ۱۲۸ گیگابایت پشتیبانی می‌کنند. استاندارد فشرده‌سازی مورد استفاده در دوربین‌های این برند H264 , H265 می‌باشد. که H265 جدید ترین متد فشرده‌سازی تصویر در انواع دوربین می باشد  با وجود ظرفیت ذخیره‌سازی بالا و استفاده از استاندارد H265، کاربران می‌توانند تا 2 ماه با کیفیت Full HD و تا 4 ماه با کیفیت پایین تر تصاویر را ذخیره کنند. سایر دوربین‌ها به دلیل پشتیبانی از کارت حافظه‌های با ظرفیت کمتر و استفاده از استانداردهای قدیمی فشرده سازی تصویر حداکثر یک هفته می‌توانند با کیفیت بالا فیلم ذخیره کنند.

قابلیت روشن شدن با استفاده از پاوربانک

دوربین‌های وایرلس SriHome دارای ورودی برق بصورت پورت USB می‌باشند مزیت این مورد این است که امکان اتصال مستقیم دوربین به پاوربانک و هر مدل پورت USB وجود دارد. نمونه‌های مشابه به دلیل دارا نبودن پورت، تنها امکان روشن شدن با برق مستقیم را دارند.

امکان تست نمونه تصویر قبل از خرید دوربین

با توجه به امنیت بالای دوربین‌های SriHome و امکان تعریف کاربران مهمان، این امکان برای مشتریان عزیز فراهم است که پیش از خرید محصول به دوربین موجود در شرکت وصل شده و نمونه تصویر را مشاهده کنند.

راهنمای تست نمونه تصویر دوربین srihome

گارانتی یکساله محصولات

sricam از برندهای شناخته‌شده و یکی از لیدر های جدید ترین تکنولوژی ها در حوزه دوربین‌های وایرلس می‌باشد که محصولات آن در سراسر جهان در حال استفاده بوده این شرکت محصولات خود را با دو برند Sricam , Srihome تولید می کند و دارای یکسال گارانتی می باشد.