بهترین مدل های دوربین وایرلس 2020

راهنمای خرید دوربین وایرلس در سال 2020

دوربین های مداربسته وایرلس امروزه همراه با پیشرفت اینترنت و سیستم های خانه هوشمند به یکی از ابزارهای امنیتی با قابلیت های بالا و همچنین قابل استفاده برای همه، در هر جایی تبدیل شده اند که روز به روز نیز در حال پیشرفت هستند و هر ساله آپشن ها و مدل های جدیدتری از انواع دوربین وایرلس وارد بازار می شود.

اگر شما برای منزل و یا فروشگاه خود در حال جستجوی دوربین وایرلس هستید مسلما خواهان انتخاب بهترین گزینه با توجه به بودجه خود هستید در این مقاله سعی می کنیم گزینه هایی که باید دنبال آنها باشید و همچنین بهترین مدل های دوربین وایرلس در سال 2020 با معرفی ویژگی‌هایی که هر مدل دوربین ارائه می‌دهد به شما معرفی کنیم. در این مقاله سعی کرده ایم که یک راهنمای خرید مناسب برای خرید  انواع دوربین وایرلس در اختیارتان قرار دهیم تا هنگام انتخاب بتوانید بهترین گزینه موجود در بازار ایران را پیدا کرده و بهتر تصمیم بگیرید.

اگر به دنبال راهی آسان برای چک کردن فرزندان و حیوانات خانگی خود هستید و یا به دنبال یک پکیج کامل امنیتی وایرلس برای برای جلوگیری از سرقت از منزل و یا فروشگاه خود هستید ، این راهنمای خرید دوربین وایرلس به شما در یافتن سیستم مناسب برای نیازهای شما کمک خواهد کرد.

نصب دوربین های وایرلس به چه صورت انجام می شود؟

نصب و راه اندازی انواع مختلف دوربین های وایرلس تجربه حرفه ای در زمینه نصب دوربین مداربسته نیاز ندارند کافی است که کارکردن با یک گوشی هوشمند را بلد باشید تا بتوانید دوربین را به مودم منزل متصل کرده و از ویژگی های دوربین استفاده کنید. در واقع شما تنها نیاز دارید که دوربین را در محلی که به آن نیاز دارید به برق بزنید بقیه کارها را از طریق اپلیکیشن باید انجام دهید که اولین قدم اتصال دوربین به مودم است.

این کار همانند بار اولی که یک گوشی را به مودم کانتک می کنید انجام می شود یعنی باید شبکه وای فای مودم را به دوربین معرفی کرده و پسورد شبکه را از طریق اپلیکیشن به دوربین بدهید تا دوربین بتواند از طریق وای فای به اینترنت کانکت شده و تصاویر را برای شما ارسال کند.

نصب و راه اندازی انواع مختلف دوربین های وایرلس تجربه حرفه ای در زمینه نصب دوربین مداربسته نیاز ندارند

قابلیت های مختلفی که دوربین های وایرلس ارائه می کنند چیست؟

انواع دوربین مداربسته وایرلس چه بصورت دوربین های وایرلس چرخشی و یا وایرلس ثابت باشند که ضدآب نیستند و در محیط داخلی از آنها استفاده می شود و چه بصورت دوربین های وایرلس ضدآب باشند که می توانید آنها را در بیرون منزل قرار دهید و یا دوربین های وایرلس ضدآب چرخشی که به تازگی وارد بازار شده اند بسته به نوع شرکت سازنده و تکنولوژی های مورد استفاده می توانند این امکانات را برایتان فراهم کنند.

ضبط تصویر بر روی کارت حافظه میکرو اس دی :

یکی از مزایای اصلی دوربین های وایرلس به هر شکلی که باشند این است که مانند سیستم های کابلی دوربین مداربسته نیازی به دستگاه ضبط که در صنعت دوربین مداربسته به آن دستگاه DVR  و یا برای دوربین های NVR IP گفته می شود ندارند این مزیت باعث می شود که نیازی به کابل کشی برای انتقال تصویر از هر یک از دوربین ها تا دستگاه ضبط یا DVR نباشد و دوربین های وایرلس تصاویر مورد نظر شما را از طریق ضبط بر روی مموری کارت نگهداری می کنند. 

آیا مموری کارت همراه دوربین های وایرلس هست ؟ 

این سوالی است که در بخش فروش همه روزه با آن روبرو هستیم مانند تلفن های همراه و تمام دستگاه هایی که امکان قرار گرفتن حافظه جانبی را بر روی خود دارند، هیچ تولید کننده ای حافظه همراه دستگاه قرار نمی دهد و دوربین های وایرلس مانند گوشی های موبایل درگاه کارت حافظه داشته، که بسته به نوع دوربین از 32 گیگ یا 128 گیگ مموری میکرو اس دی پشتیبانی می کنند. 

امکان تشخیص حرکت توسط دوربین وایرلس :

با فرض اینکه خواهان استفاده از دوربین وایرلس در زمانی که کسی در خانه نیست باشید تشخیص حرکت یکی از مطلوب ترین ویژگی های دوربین وایرلس می‌باشد. سنسورهای حرکتی داخلی دوربین متوجه حرکت در میدان دید دوربین شده و شروع به ضبط فیلم و یا ارسال آلارم برای شما می‌کنند. از آنجا که این سنسورها می توانند به هر حرکتی حساس باشند حتی تغییر نور و یا برگ هایی که بیرون پنجره حرکت می‌کنند  این مهم است که دوربین وایرلس تان توانایی کم و زیاد کردن دامنه تشخیص، تنظیم حساسیت سنسور و یا در حتی سفارشی کردن این ویژگی‌ها  را برای جلوگیری از هشدارهای اشتباه و بیش از اندازه داشته باشد.

ارسال هشدار حساسیت به حرکت به ایمیل و یا گوشی :

دوربین های وایرلس هنگام تشخیص حرکت امکان ارسال آلارم به گوشی و یا ایمیل شما را دارند و این کار را از طریق اینترنت انجام می دهند. در واقع شما این آلارم را از طریق اپلیکیشن دوربین دریافت خواهید کرد اگر نخواهید تمام روز به تماشای دوربین خود به صورت زنده بپردازید، این تنها راه برای مطلع شدن از رفت و آمد ها و حرکات مشکوک در محلی است که دوربین خود را نصب کرده اید.

بسته به نوع دوربین، ممکن است هشدارهای متنی هنگام شناسایی حرکت، صدا، چهره (شناخته شده یا ناشناس) یا هر سه مورد ارسال شود. برخی دوربین ها می توانند هشدارهایی را برای چندین کاربر ارسال کنند در این صورت اگر شما در آن لحظه در دسترس نباشید دیگران هم از اتفاق هایی که در آن محل می افتد آگاه خواهند شد.

امکان ناحیه بندی برای حساسیت به حرکت :

زمانی که حساسیت به حرکت دوربین را برای دوربینی که در داخل منزل تان قرار دارد فعال می کنید و شما در سفر هستید بدلیل کسی در منزل شما نیست اینکه با حس کردن هر حرکتی دوربین برای شما آلارم ارسال کند خیلی مفید است اما در خیلی از مواقع دوربین در محلی قرار دارد که حرکت هایی در زاویه دید دوربین اتفاق می افتند که خیلی مهم نیستند مانند وقتی که دوربینی را بیرون منزل نصب می کنیم برای ما مهم است که کسی از دیوار و یا پنجره بالا نرود و نمی خواهیم با رد شدن هر عابری از جلوی دوربین برایمان آلارم فرستاده شود در اینجاست که گزینه ناحیه بندی حساسیت به حرکت کاربرد پیدا می کند و می توانیم محل هایی مثل دیوار یا پنجره را مشخص کرده که دوربین تنها در صورت مشاهده حرکت در این نواحی آلارم ارسال کند این کار باعث کم شدن آلارم های غیر ضروری می شود درست مثل داستان چوپان دروغگو زمانی که شما با هر آلارم به سمت موبایل تان بروید و ببینید خبری نیست آلارم های بعدی را یا نادیده می گیرد و یا کلا آلارم دوربین را خاموش خواهید کرد.

قابلیت تشخیص انسان در انواع دوربین وایرلس :

یکی از قابلیت های جدیدی که در سال 2020 در دوربین های وایرلس شاهد بودیم قابلیت تشخییص انسان است که با اضافه شدن هوش مصنوعی به دوربین ها این امکانات نیز به آنها افزوده شده است اما تشخیص انسان چه کاری انجام می دهد؟

همانطور که در پاراگراف قبل توضیح داده شد آلارم های غیر ضروری و زیاد دوربین می تواند شما را کلافه کند و باعث می شود که اهمیت خود را از دست بدهند برای همین منظور تا جایی که ممکن است تولید کنندگان مختلف دوربین وایرلس اقدام به حذف آلارم های غیر ضروری از طرق مختلف می کنند که یکی از آنها قابلیت جدید تشخیص انسان است که با کمک آن شما می توانید تنها در صورتیکه دوربین حرکت را از طرف یک انسان تشخیص داد آلارم دریافت کنید و حرکت هایی مثل رد شدن پرنده و یا حیوانات و یا حرکت درختان در اثر باد و موارد دیگر نادیده گرفته می شود. در اینیصورت آلارم های کمتر و درست تری را دریافت خواهید کرد.

قابلیت تشخیص چهره در دوربین وایرلس :

یکی از تکنولوژی های جدیدی که در این راهنمای خرید دوربین وایرلس به آن می پردازیم امکان جدید تشخیص چهره می باشد. این ویژگی را می توان به طور دقیق‌تر “قابلیت شناسایی چهره فرد ” نامید، زیرا در عمل بهتر است به جای اینکه چهره ای را از مثلاً لامپ متمایز کنید، بتوانید چهره شخصی را از شخصی دیگر تشخیص دهید. اگر دوربین وایرلس با این ویژگی انتخاب می کنید، بدانید که به طور معمول این دوربین ها از طریق قرار گرفتن مستقیم در جلوی لنز دوربین چهره ها را تشخیص می‌دهند، بنابراین خود را برای مکثی طولانی مدت در مقابل لنز دوربین آماده کنید.

امکان ضبط در فضای ابری:

بعضی از تولید کنندگان دوربین فضای ذخیره سازی ابری را همراه دوربین خود ارائه می دهند. در این حالت در صورتیکه سرور مورد نظر دمات خود را بخاطر تحریم قطع نکرده باشد فیلم های ضبط شده شما از طریق اینترنت در فضای ابری برای مدت زمان از پیش تعیین شده‌ای ذخیره می‌شود که بسته به سرویس دهنده معمولاً بین 24 ساعت تا یک هفته می باشد و سپس حذف می شود تا فضا برای ویدئوهای جدید فراهم شود. اگرچه این فضای ابری عمدتا برای سال اول رایگان هستند اما معمولاً برای سالهای بعدی شما باید هزینه های سالیانه بابت فضای ابری پرداخت کنید 

مزایای استفاده از فضای ابری در دوربین وایرلس :

از مزایای استفاده از فضای ابری این نکته است که تصاویر در جایی خارج از خود دوربین ذخیره شده و در صورتیکه خود دوربین دزدیده شود و یا آسیب ببیند شما باز هم دسترسی به حافظه دوربین خواهید داشت

معایب استفاده از فضای ابری در دوربین وایرلس :

عیب اصلی در مورد فضای ابری موضوع هزینه اینترنت بابت آپلود یکسره می باشد. زمانی که دوربین وایرلس تصاویر را بر روی مموری کارت ذخیره می کند از اینترنت استفاده نمی کند تنها زمانی از اینترنت برای اپلود تصاویر برای شما استفاده خواهد کرد که شما در محل دیگری مشغول تماشای آنلاین دوربین باشید یعنی در صورتیکه شما فقط چند دقیقه در روز دوربین را از راه دور مشاهده کنید فقط همان زمان دوربین از اینترنت استفاده می کند اما در حالتی که ذخیره سازی دوربین بر روی فضای ابری باشد دوربین بصورت 24 ساعته از اینترنت استفاده خواهد کرد و دائما در حال اپلود کردن تصاویر بر روی فضای ابری است بسته به کیفیت ضبط و کدک تصویر دوربین این حالت شامل مصرف حدود 2 تا 5 گیگ اینترنت در روز می شود که ماهیانه حداقل نیاز به 60 تا 200 گیگ اینترنت خواهید داشت که البته حتی اگر فضای ابری رایگان هم داشته باشید باید این هزینه را بابت مصرف اینترنت دوربین برای ذخیره سازی در فضای ابری پرداخت کنید

مانیتورینگ محیطی توسط دوربین وایرلس:

این همان ویژگی ای است که تا کنون سنسورهای خانگی و تجهیزات اسمارت هوم را از دوربینهای امنیتی جدا می کرد اما به تازگی بعضی از انواع دوربین وایرلس با این قابلیت ها به بازار عرضه شده که تمام این سنسورها را هم در خود جای داده است پیش بینی می شود که در آینده اکثر این سنسورها بر روی دوربین های وایرلس فعال باشند این قبیل دوربین های می توانند تغییرات دما را مانیتور کنند و میزان رطوبت هوا را در داخل خانه اندازه گیری کنند. رطوبت خارج از حد مطلوب که معمولاً بین 30 تا 50 درصد تعریف می شود می تواند به مشکلاتی از قبیل الکتریسیته ساکن، سوزش سینوس‌ها و رشد قارچ در محیط منزل کمک کند.

بررسی کیفیت هوا توسط دوربین :

یکی دیگر از ویژه گی های جدید ارائه شده در بعضی از انواع دوربین وایرلس امکان بررسی آلاینده های هوا می باشد این قبیل دوربین ها آلاینده هایی از بوی پخت و پز غذا گرفته تا مونوکسید کربن موجود در محیط را دنبال می کند. اگرچه، اکثر دوربین ها نوع آلاینده را در هشدارهای خود اعلام نمی‌کنند، و فقط هشدار می دهند که کیفیت هوا “غیر طبیعی است”. به همین دلیل، این ویژگی را نباید جایگزین دستگاه های کنترل المان‌های حیاتی مانند آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن دانست.

اپلیکیشن تلفن همراه : 

اکثر دوربین های وایرلس عمدتاً از طریق اپلیکیشن تلفن همراه  قابل دسترسی هستند که علاوه بر امکان مشاهده مستقیم دوربین، گزینه های زیادی نیز برای شخصی سازی کردن عملکرد دوربین ارائه می دهند. امکان سفارشی سازی نوتیفیکیشن‌ها، تنظیم حساسیت به حرکت و صدا و تنظیم مناطق ردیابی، برخی از ویژگی های کلیدی در هنگام خرید دوربین وایرلس هستند. مهم است اپلیکیشنی که توسط شرکت سازنده ارائه می شود قابلیت کاربری آسانی داشته باشد و همچنین قابل اجرا بر روی اندروید و ios باشد. 

نرم افزار ویندوز و تحت وب :

به بسیاری از انواع دوربین ها می توان از طریق مرورگرها و یا با استفاده از برنامه ویندوز دسترسی پیدا کرد و این در صورتی می باشد که شرکت سازنده از این قابلیت ها پشتیبانی کند چون اکثر تولید کنندگان امکان دسترسی فقط از طریق اپلیکیشن را ارائه می کنند این کار برای مواقعی که به تلفن همراه تان دسترسی ندارید خیلی مفید می باشد و یا زمانهایی که بعنوان مثال در محل کارتان هستید اینکه برای چک کردن دوربین ها بتوانید از کامپیوتر و مانیتور تان استفاده کنید و تلفن همراه تان درگیر نباشد خیلی کارها را آسانتر می کند.

دید در شب :

بیشتر سرقت‌ها در شب اتفاق می افتند بنابراین داشتن این ویژگی تقریباً به اندازه تشخیص حرکت مهم است. از نظر فنی، اکثر دوربین های وایرلس از LED های مادون قرمز برای حالت دید در شب استفاده می کنند و جدیدا برخی از مدل های برای انواع وایرلس ضدآب که مناسب برای فضای خارجی می باشد از LED های smd نیز استفاده کرده اند که امکان دید در شب رنگی را فراهم می کند بعضی از انواع دوربین های وایرلس به طور خودکار در شرایط کم نوری به دید در شب تغییر حالت می دهند حتی اگر این اتفاق در روز بیفتد در حالی که برخی دیگر به شما امکان می دهند که این کار را زمان بندی کنید و امکان تغییر این گزینه ها را داشته باشید. 

چرخش افقی و چرخش عمودی :

یکی از انواع دوربین های وایرلس ، اصطلاحا دوربین های وایرلس چرخشی نامیده می شوند که به شما این امکان را می دهند که سر دوربین را به صورت دستی بچرخانید یک دوربین وایرلس با قابلیت چرخش افقی و عمودی به یک موتور مجهز شده است تا بتواند لنز آن را جابجا کند یا حتی اگر در حال مشاهده یک تصویر به صورت زنده هستید با استفاده از اپ یا برنامه ویندوز می توانید یک شیء متحرک را دنبال کنید. برخی دوربین ها حتی می توانند شخصی را که در محدوده دید آنها حرکت می کند بصورت اتومات دنبال کنند. 

ردیابی خودکار سوژه :

یکی از ویژه گی هایی که اولین بار توسط شرکت سامسونگ بر روی دوربین وایرلس v6410 ارائه شد و در سالهای اخیر تقریبا در تولیدات اکثر شرکت های معتبر تولید کننده دوربین وایرلس مشاهده می شود قابلیت ردیابی خودکار سوژه یا تعقیق خودکار سوژه می باشد این قابلیت به این صورت عمل می کند که زمانی که شخص یا شیئی از جلوی منطقه دید دوربین رد می شود و حساسیت به حرکت دوربین را فعال می کند دوربین بصورت اتومات حرکت فرد یا شیئ را دنبال کرده و همراه با آن حرکت می کند و تا جایی که امکان داشته باشد خود را در زاویه ای قرار می دهد که بتواند حرکت فرد یا شیئ را ببیند . این قابلیت در مدل هایی که دارای هوش مصنوعی تشخیص انسان می باشند ترکیب شده و این امکان وجود دارد که دوربین تنها زمانی که حرکت ثبت شده را از طرف انسان تشخیص داد آن را دنبال کند و بطور مثال زمانی که حرکت از طرف حیوان خانگی و یا اتوموبیل بود آنرا دنبال نکند.

وضوح تصویر:

هیچ ویدئوی امنیتی در صورتی که تار، لرزان و یا دارای اعوجاج باشد به شما کمک نمی کند. به دنبال دوربینی باشید که بالاترین وضوح تصویر ممکن را ارائه دهد.  زمانی وضوح تصویر 720p (که از آن به عنوان کیفیت بالا یا HD یاد می شد ) استاندارد بود، اما هم اکنون بیشتر دوربین های وایرلس جدید از 1080p پشتیبانی می کنند ( Full HD ) و حتی کیفیت تصویر های ( 1296p (ultra HD نیز در محصولات چند شرکت معتبر ارائه شده اند تقریبا تمام مدل ها ویژگی زوم نرم افزاری یا زوم دیجیتال را ارائه می دهند .

برنامه ریزی زمانبندی ضبط :

ویژگی زمانبندی ضبط این امکان را به شما می دهد که در زمان های خاصی ضبط تصویر را فعال و غیر فعال کنید و یا حساسیت به حرکت دوربین را در زمان خاصی فعال کنید تا نوتیفیکیشن‌ها  را در زمان های مشخصی فقط برایتان ارسال شوند. این ویژگی مهم در دوربین های وایرلس میزان هشدارهای کاذب را کاهش می دهد. دوربین هایی که از Geofencing پشتیبانی می کنند، می توانند این کار را بر اساس موقعیت مکانی تلفن همراه شما تنظیم کنند به این صورت که، هنگام ترک خانه سیستم زمانبندی را فعال می‌کند و زمانی که خانه هستید آن را خاموش می‌کند تا زمانی که در خانه هستید حریم خصوصی شما حفظ شود.

امنیت دوربین :

مطالب زیادی در مورد هک شدن دوربین های وایرلس خانگی و یا دوربین های کودک و سایر دستگاه های وای‌فای توسط هکرها میشنویم و میخوانیم، بنابراین در هنگام خرید دوربین حتما بررسی کنید که هر سازنده برای رفع این مشکل چه اقداماتی انجام داده است. به دنبال دوربینی باشید که از پروتکل های امنیتی بی سیم به روز، مانند WPA2 پشتیبانی کند، و مطمئن شوید که انتقال‌های اینترنتی با نام کاربری و پسورد شما را رمزگذاری می کند. هرگز دوربین وایرلس را بدون اینکه رمزعبور پیش فرض آن را تغییر دهید نصب نکنید.

ترجیحا از دوربین هایی که بدون برند هستند استفاده نکنید زیرا تولید کننده این مدل ها مشخص نبوده و از نرم افزار های اشتراکی استفاده می کنند. تولید کنندگان دوربین های بدون برند برای اینکه سرمایه گذاری در بخش نرم افزاری انجام ندهند با شرکت های تولید کننده نرم افزارها مانند yoosee و v380 قرار داد می بندند تا با استفاده از اپلیکیشن آنها دوربین خود را راه اندازی کنند . تفاوت این دوربین ها و مدل هایی که برند معتبر دوربین مداربسته هستند هم از لحاظ کیفیت ساخت و تصویر دوربین و از همه مهمتر از لحاظ امنیت اپلیکیشن و نرم افزار دوربین می باشد.

هرگز دوربین وایرلس را بدون اینکه رمزعبور پیش فرض آن را تغییر دهید نصب نکنید.

انتقال صدای دو طرفه :

در حالی که ایده کلی دوربین مداربسته بر پایه نظارت تصویری استوار است، توانایی شنیدن صدای محیط می تواند تصویرکامل تری از اتفاقاتی که می افتد به شما می دهد و خیلی از اوقات می تواند شما را از چیزی که در خارج از دید دوربین رخ می دهد آگاه کند. این ویژگی همچنین به شما امکان می دهد از طریق دوربین صحبت کنید، که ابزاری عالی برای صحبت با کودک و یا حیوان خانگیتان یا ترساندن سارقی که در محل و منزل شماست می باشد.

زاویه دید دوربین وایرلس :

زاویه دید دوربین تعیین می کند چقدر می تواند ببیند و میدان دید لنز دوربین چقدر عریض است. از آنجا که خیلی از افراد زاویه دید گسترده تری را می خواهند این یکی از اپشن هایی است که شرکت های مختلف بر روی آن مانور می دهند زاویه دید دوربین ها بصورت نرمال در محدوده 90 درجه قرار دارند. اما انواع دوربین های با زاویه دید تا 120 یا 130 درجه ای نیز در بازار موجود هستند این زوایای بازتر گاهی اوقات می تواند باعث ایجاد محدب شدن تصویر در لبه ها به ویژه در اتاق های کوچکتر شود و مثلا دیوار ها بجای خط راست بصورت منحنی دیده می شود اما نکته این است که معمولا عکس و فیلم دوربین های امنیتی برای آلبوم عکس خانوادگیمان نیست.

برد وایرلس :

یکی از مزایایی که دوربین وایرلس ارائه می دهد، امکان جابجایی آن در منزل شما است. در حالت ایده آل، دوربین وایرلس خوب باید بتواند بدون توجه به فاصله از مودم شما حتی در یک خانه بزرگ، اتصال وای‌ فای را حفظ کند. ولی این مساله بیشتر به مودم شما بستگی دارد برای اینکه تست کنید که دوربین وایرلس تا کجا امکان کانکت شدن به مودم تان را دارد می توانید به سادگی با استفاده از تلفن همراه تان در محلی که قصد دارید دوربین وایرلس را نصب کنید چک کنید که گوشی شما به مودم کانکت می شود یا خیر در صورتیکه که تلفن همراه تان بدون مشکل به مودم کانکت شد دوربین هم می تواند از آن فاصله به مودم متصل شود. اگر شما از یک دوربین وایرلس خارج از محدوده وای فای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از مدل هایی استفاده کنید که به جای وای فای به شبکه LTE موبایل شما متصل می شوند، اما به طور کلی این روش گران‌تراست و باید هزینه بیشتری بپردازید.

برای اینکه تست کنید که دوربین وایرلس تا کجا امکان کانکت شدن به مودم تان را دارد می توانید به سادگی با استفاده از تلفن همراه تان در محلی که قصد دارید دوربین وایرلس را نصب کنید چک کنید که گوشی شما به مودم کانکت می شود یا خیر در صورتیکه که تلفن همراه تان بدون مشکل به مودم کانکت شد دوربین هم می تواند از آن فاصله به مودم متصل شود.

برترین مدل های دوربین وایرلس سال 2020

دوربین وایرلس Arlo


اگر دوربین های وایرلس برند Arlo در بازار ایران وجود داشت مسلما یکی از بهترین های این راهنمای خرید می بود . Arlo یکی از با کیفیت ترین دوربین های وایرلس را تولید می کند، نسل سوم Arlo Pro نمونه ای از توانایی های این شرکت می باشد. با وجودیکه وضوح تصویر 4K Arlo Ultra را ندارد، اما کیفیت فیلمبرداری خارق العاده ای را ارائه می دهد و بسیاری از جدیدترین امکانات یک دوربین وایرلس را در اختیارتان قرار می‌دهد و می تواند در داخل خانه یا فضای باز نصب شود.

دوربین وایرلس Deep Sentinel

در رده بعدی بهترین‌های این راهنمای خرید دوربین وایرلس سیستم امنیتی خانگی Deep Sentinel قرار دارد که ممکن است با مبلغ 699 دلار کمی گران به نظر برسد این سیستم امنیتی شامل سه دوربین فضای باز با صدای دو طرفه است. این مدل دوربین وایرلس یک هزینه اشتراک ماهانه 100 دلاری بصورت آپشنال نیز دارد که شامل کنترل کردن دوربین توسط یک مسئول امنیتی در مرکز کنترل Deep Sentinel می باشد به این صورت که در هر زمانی که حساسیت به حرکت دوربین، فعالیت های مشکوک در محلی که دوربین را نصب کرده اید مشاهده کند، یک مسئول امنیتی شروع به دور کردن سارق و یا مزاحم از طریق اسپیکر دوربین می کند و پس از آن به شما از طریق تماس تلفنی هشدار می دهد و همزمان با پلیس تماس می گیرد. با توجه به آمار این شرکت در 90 درصد مواقع تنها اخطار های صوتی کافی می باشد. 

دوربین وایرلس ماکسیموس

دوربین  بعدی این راهنمای خرید دوربین وایرلس، دوربین وایرلس ماکسیموس است. در مورد Floodlight دوربین ماکسیموس نکات زیادی وجود دارد که از فیلمبرداری واضح 1080p دوربین آن شروع می شود. چراغهای جلو با مفصل دوگانه آن، ناحیه بسیار گسترده ای را پوشش می دهد. همچنین اگر می خواهید روشنایی ملایمی بر روی تراس و یا پاسیوی خود داشته باشید می توانید نور چراغهای ال‌ای‌دی دوربین را از طریق اپلیکیشن آن کنترل کنید.

سایر ویژگی هایی که Maximus را از رقیب شناخته شده اش یعنی Ring Floodlight Cam متمایز می کند شامل پیام های از پیش ضبط شده است که می تواند توسط دوربین در زمانی که حساسیت به حرکت فعال می شود پخش شود (این ویژگی باعث شود که سارق و یا فرد مزاحم به طور غریزی به سمت دوربین نگاه کند) و البته یک سرویس ابری اختیاری که اگر مشترک نباشید، می توانید تا فیلم های ضبط شده دو ساعت قبل را ببینید و در صورت نداشتن اشتراک ماهیانه به سه بار دانلود در ماه محدود خواهید شد، در حالی که Ring در صورت نداشتن اشتراک فقط امکان مشاهده فیلم به صورت همزمان را به شما می‌دهد و البته امکان دانلود هم وجود ندارد.

دوربین Ring Spotlight Cam

دوربین Ring Spotlight Cam یکی دیگر از انتخاب های عالی در این راهنمای خرید دوربین وایرلس است برای افرادی مناسب است که نمی خواهند روشنایی موجود در فضای باز خود را از طریق ال ای دی های دوربین مداربسته تامین کنند. برای نصب دوربین Ring Spotlight Cam  نیازی نیست که حتی سیم کشی هم انجام دهید زیرا می توانید از مدل های باتری دار این دوربین نصب کنید که با استفاده از یک صفحه خورشیدی شارژ می شود.

مقرون به صرفه ترین دوربین های وایرلس فضای باز

دوربین Wyze

دوربین های ضد آب وایرلس، قطعا از پر طرفدارترین مدل های دوربین وایرلس هستند و البته که این دوربین خوش قیمت Wyze هم در لیست بهترین های ما قرار دارد. دوربین های وایرلس فضای باز بدلیل ضدآب بودن قیمت بیشتری نسبت به دوربین های وایرلس چرخشی که برای فضای داخلی استفاده می شوند دارند. دوربین فضای باز Wyze تنها 50 دلار قیمت دارد و از یک بیس بهره می برد که می تواند تا سه دوربین فضای باز  را پشتیبانی کند. این بیس باید به مودم شما با استفاده از کابل lan وصل شود. 

Runner-up

دوربین ضد آب وایرلس ۳۶۰ درجه SimCam 1s

یکی دیگر از بهترین پیشنهادات این راهنمای خرید دوربین وایرلس دومین محصول تولیدی شرکت SimCam در رده دوربین های وایرلس خانگی با هوش مصنوعی است که می تواند بین افراد، حیوانات و وسایل نقلیه و همچنین چهره های آشنا تفاوت قایل شود. این دوربین دارای قابلیت چرخش افقی و عمودی بوده ، دید در شب دارد و دارای یک کارت میکرو اس دی ۱۶ گیگابایتی است (و همچنین دارای مدل های با ساپورت 128 گیگابایتی است).

مقرون به صرفه‌ترین دوربین وایرلس فضای داخلی

Xiaomi-Mi-security-camera

شیائومی هم جایگاهی در این راهنمای خرید دوربین وایرلس دارد. دوربین امنیتی خانگی Mi شیائومی به اندازه انتخاب قبلی ما در این گروه ارزان نیست – یعنی 20 دلار برای Wyze Cam V2 –  اما دوربین امنیتی Mi Home شیائومی با 40 قیمت  دلار حتی ارزش بیشتری دارد.

درهنگام خرید دوربین وایرلس به دنبال چه چیزی باشیم؟!

اکثر دوربین های وایرلس خانگی یک سری عملکردهای اصلی را انجام می دهند تمام آنها از طریق وای فای به مودم تان کانکت شده و تصاویر آنلاین را از طریق اپلیکیشن دوربین به شما نمایش می دهند ، امکان تنظیم حساسیت به حرکت دارند ، تصاویر را بر روی مموری کارت ضبط می کنند و در هنگام تشخیص حرکت به شما هشدار می دهند – اما همه آنها این کار را به یک روش انجام نمی دهند. برخی از دوربین ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آنها را از سایر مدل دوربین های وایرلس جدا می کند . در این راهنمای خرید دوربین وایرلس ویژگی‌های متداولی که هنگام خرید با آنها روبرو می‌شوید و دلیل اهمیت آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. در هر یک از بررسی هایی که در این راهنمای خریداران انجام می دهیم، در مورد هر ویژگی برای هر دوربین جداگانه بحث خواهیم کرد.

در همین رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.